ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8703386
*
nr 870 3386
Spegel
Sent 1800-tal, Mahogny, höjd: 149
Utrop:
1.500 kr
Såld:
2.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 januari 2014
kl 20:15:37
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/1 23:38:54
1
1.000 kr
19/1 11:48:46
2
1.500 kr
20/1 08:16:48
3
1.600 kr
20/1 08:19:03
3
Vinnande bud
20/1 12:44:15
2
1.800 kr
20/1 12:45:06
2
2.000 kr
20/1 18:08:05
3
justering av budtak
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: mahogny sekelskifte sent 1800-tal spegel speglar trä
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 20:32
*
Spegel
nr 870 3386
Spegel
Sent 1800-tal, Mahogny, höjd: 149
Utrop: | 1.500 kr |
---|---|
Såld: | 2.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 januari 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
16/1 23:38:54 | 1 | 1.000 kr |
19/1 11:48:46 | 2 | 1.500 kr |
20/1 08:16:48 | 3 | 1.600 kr |
20/1 08:19:03 | 3 | Vinnande bud |
20/1 12:44:15 | 2 | 1.800 kr |
20/1 12:45:06 | 2 | 2.000 kr |
20/1 18:08:05 | 3 | justering av budtak |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: mahogny sekelskifte sent 1800-tal spegel speglar trä
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 20:32